ВІД ПІШОХОДА ДО ВОДІЯ ЗА П’ЯТЬ КРОКІВ. ПОРАДИ ПРОФЕСІОНАЛІВ


Те що, ніби авто ніяк не розкіш, а засіб пересування, для основної маси людей відомо як теорема. Авто в руках — і ти, як пташка, вільний. Відправився на роботу, відвіз діток в середній навчальний заклад, заїхав в аптеку — одним словом, наскільки більше справ за день можна поспіти! Однак водійські права необхідно ще роздобути. Життя примушує іноді навчатися водінню в 30, і в 40, і в 50. Комусь навчання дається просто, і виходить все, однак, як показує практика, далеко ніяк не у всіх є подібні удачі. Потрібно працювати? Перездавати по нескінченності? Знаходити шляхи отримання прав в порушуючи закон? Ось деяка кількість звичайних, однак, на наш погляд, відданих кроків, які допоможуть вдало пройти шлях від курсанта автошколи по шофера автомобіля.

Крок 1-ий.

Ви прийняли рішення навчитися водінню. Можливо, ви здивуєтеся, однак до автошколи потрібно готуватися завчасно — місяця через 2-3. Як лише подумали стати учнем автошколи, почніть налагоджувати себе психологічно на те, що швидко вам світить перейти з групи пішоходів (пасажирів) у шофери. Сидячи на пасажирському місці, ніяк не розтрачуйте даремно час на милування видом через вікно. Намагайтеся дивитися за тим, які дії виконує професійний водій. Звертайте інтерес на сигнали світлофора, включення сигналів поворотів і т.д. Запам’ятовуйте маршрути, якими рухаєтеся на автобусі або таксі. Придбайте книгу з ПДР, в якій ви відшукаєте і дорожні знаки. Вчити ніяк не необхідно, проте ознайомитися — варто. Єдині думки про головній дорозі, розмітці, дорожніх знаках посприяють на перших кроках вдуматися в тему швидше, тим більш що час на вивчення в автошколі невеликий.

Крок 2-ий.

Ви стали учнем автошколи і поставтеся до занять відповідально. Ніяк не відтягуйте вивчення правил на «наступний день» або на «пізніше». Раз в день, крім занять, приділяйте час самостійному дослідженню теми. Вирішуйте білети в будь-який день. Розбирайте дивні ситуації на уроках спільно з педагогом. Перед практикою Ви маєте знати як мінімум 50% теорії.

Крок 3-ий.

У вас почалася практика но Ви не забувайте, що в основному інструктори ніяк не володіють запасом педагогічних і емоційних умінь для вашого вивчення. У кращому випадку якщо вам попався хороший водій та довго терплячий інструктор. Тому ніяк не очікуйте, ніби для вас стануть знаходити особливий підхід в навчанні водійському ремеслу. Ніяк не замикайтеся в собі, ніяк не впадайте в істерику, ніколи не «кидайте» кермо, а допомагайте інструктору навчити вас управлінню автотранспортом. Розбирайте важкі для вас дорожні ситуації, «вичавлюючи» з вашого вчителя як дозволено більше знань.

Крок 4-ий.

Вам необхідно відшукати «спільну мову» з навчальною машиною, вивчити «відчувати» авто. Тому потрудіться на перших кроках «вивчити» машину, на якій потрібно пройти практику. Лише власними руками і ногами ви відчуєте, з якою силою потрібно крутити кермо і тиснути на педалі. Вміння «відчувати» авто і скоро до нього звикати безсумнівно допоможе при несподіваній заміні навчальної машини.

Крок 5-ий.

На муніципальному іспиті в ДАІ вам потрібно тільки показати те, що Ви вмієте, а так як ви чесно відвідували заняття, розумієте білети, вдало пройшли практику, то побоюватися іспитів вам не потрібно. Ні в яковому разі не потрібно «пихати» себе заспокійливими пігулками, це нічого не змінить, а навпаки перешкодить зосередженню на дорозі. Ви підготувалися — і у вас все вийде!

Бажаємо удачі всім новачкам. Відкрийте себе у водійській справі, і для вас стануть розкриті всі шляхи!